23.2.2023

Po sobotním Masopustním průvodu, který pořádala MČ Praha 19, jsme se vrhli do užívání si posledních radovánek před Popeleční středou i my, v MŠ Letců.

Pondělní KARNEVAL patřil jen dětem a pedagogům MŠ, ale do úterního MASOPUSTNÍHO průvodu dostali pozvánku i rodiče a prarodiče dětí. Společný sraz na zahradě MŠ nás ujistil, že veselý průvod dětí s vlastnoručně vyrobenými čepicemi, někde i s pomalovanými triky přes bundy, bude dostatečně dlouhý. Trasa vedla Katusickou ulicí, okolo nádraží do parku – zastavení bylo věnováno tradici Masopustního úterý, kterou krátce objasnila paní učitelka Lenka Srbová. Děti zazpívaly rozverné masopustní písně, na náměstí u Billy se pak veselým tancem zahřály nejen děti… Kolem radnice a pošty se náš masopustní „had“ dovinul zpět k MŠ, kde pan ředitel poděkoval rodičům za to, že v hojném počtu podpořili naši akci.