12.10.2021

Napsali jsme do Kbeláku:

„Poslední srpnový týden, jako každý rok, bylo v mateřské školy napilno. Všechny paní učitelky připravovaly třídy, aby se v nich dětem po letních prázdninách líbilo. V letošním školním roce má naše mateřské škola mnoho předškoláků, tedy dětí, které příští rok odejdou do základní školy. Předškolní třídy jsou obvykle dvě, v letošním roce jsou však tři, což znamená sedmdesát dětí v povinném předškolním vzdělávání. Většina předškoláků mateřskou školu dobře zná, a tak se jejich první dny nesly v duchu dobré nálady. Ve třídách s nejmladšími dětmi se samozřejmě sem tam objeví slzičky, ale paní učitelky dbají na adaptaci dětí a snaží se pro ně vytvořit co nejpřívětivější prostředí. Proto první školní den mohli do třídy zavítat s dětmi i jejich rodiče.
V letošním roce je legislativní novinkou povinné vzdělávání dětí – cizinců, které si klade za cíl usnadnit jim následný vstup do základní školy. Děti si při výuce českého jazyka rozšiřují potřebnou slovní zásobu a zároveň nově naučená slova adekvátně používat v běžném rozhovoru. Aktuálně také probíhá výběrové řízení na dva nové herní prvky, které budou v brzké době umístěny na zahradu mateřské školy.

V měsíci září vyjely některé třídy na tradiční výlet do lesa. Jedná se o výlet, který je přímo optimální pro „covidovou“ dobu. Pevně však věříme, že v letošním školním roce bude situace stabilní a celý rok budeme moct pro děti připravovat rozmanitý program plný akcí a výletů bez omezení.“